מעקב תזונתי

קים גפסון קרביץ הינה בוגרת החוג למדעי התזונה באוניברסיטה העברית, סטאז׳רית בבית החולים איכילוב ומנהלת צוות של תזונאיות ותיקות ומקצועיות בתהליכי ליווי להתמודדות עם עודף משקל ויצירת תהליכי אורח חיים בריא ופעיל הכוללים תוכנית תזונתית מותאמת בהתאמה אישית עבור כל מטופל ומטופלת שמגיעים אלינו למרכז. 

קים הינה מובילת דעת קהל ובעלת אינסטגרם מצליח עם למעלה מ-20 אלף עוקבים, הכולל טיפים לתזונה ולאורח חיים בריא ושפוי בעיקרון ה-80:20.

"אכילה שפויה, מאוזנת ומאפשרת היא המתכון המושלם להצלחה בתהליך."

עקרון 80:20

רכבת ההרים של תקופת הדיאטות הנוקשות מול המנגנון האוטומטי של "הפיצוי" אחרי דיאטה קשה שלא החזיקה (באופן דיי טבעי וברור), מחזירה אותנו אחורה וברוב המקרים עם ״ריבית״. הסיטואציה המוכרת הזו היא אינה ריאלית, והגוף שלנו לא אוהב שמכניסים אותו לסטרס של רעב, ולכן חשוב לאכול בצורה מזינה מצד אחד, אך גם להתחשב ברצונות שלנו ולא להשתיק אותם. 

 

עיקרון 80:20 הוא עיקרון שפוי המדגים לנו כיצד אפשר לשמור על אורח חיים בריא מבלי ללכת לשום קיצון. העיקרון הנפלא הזה מבוסס על יצירת תפריט שאומר ש-80% מהאוכל שלנו צריך להיות אוכל בריא, כגון פירות, ירקות, מוצרים מלאים וארוחות שקרובות אל הטבע. וכמו כן מאפשר לנו ב-20% הנוספים לשלב את כל המאכלים האטרקטיביים שאנחנו הכי אוהבים כמו המבורגר, פיצה, סושי, מלאווח, קוראסון או עוגה.

 

באמצעות העיקרון הזה לא נמצא את עצמנו במצוקת רעב, או עם חשקים בלתי נשלטים, מאחר ויש להם מקום בתפריט שלנו בשגרה. השיטה הזו היא נר לרגלנו, וכל אחת ואחד מאנשי הצוות שלנו מאמינים בה ונוכחים לתוצאות מעולות שנשמרות לאורך זמן רב, ובקלות.